Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikti 49 darbi

30.06.2022

Šogad jau 27. reizi norisinās Latvijas Arhitektūras gada balva, kurā varēja pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Šogad ir 49 pretendenti, tai skaitā 41 objekts un 8 pieteikumi procesos. Ir saņemti 14 pieteikumi darbiem Rīgā un Rīgas apkaimē, 7 – Jūrmalā, 6 – Kurzemē.

Līdzīgi kā citus gadus, atlases un starptautiskā žūrija vērtēs divu veidu darbus. Balvas nolikums paredz darbu vērtēšanu pēc Davosas kvalitātes sistēmas, kas izstrādāta būvkultūras koncepcijas ieviešanai saskaņā ar Davosas deklarāciju un piedāvā astoņus arhitektūras kvalitātes kritērijus. Tie ir: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

Latvijas Arhitektūras gada balva ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un nominanta diplomu visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2022 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2022 Grand Prix vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

Finālisti tiks nosaukti 2022. gada jūlija beigās, bet apbalvošanas ceremonija plānota 7. oktobrī.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru. Latvijas Arhitektūras gada balvu arī 2022. gadā organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Pieteiktie darbi 
Atlases žūrija 
Iepriekšējo gadu uzvarētāji

Partneri