Apakšsadaļas

Atlases žūrija

Gunta Grikmane

Gunta Grikmane ir praktizējoša arhitekte ar ilgu pieredzi nozarē, strādājusi pie Rīgas lielākajiem sabiedriskajiem objektiem. Ieguvusi arhitekta diplomu Rīgas Politehniskajā institūtā un maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātē, kā arī studējusi sociālantropoloģiju Rīgas Stradiņa universitātē. Viņas vadīto projektu vidū ir Rīgas Juridiskā augstskola, Iekšlietu ministrija, Paula Stradiņa klīniskās Universitātes slimnīcas jaunbūve, kā arī citi sabiedriski nozīmīgi objekti. Dalība Latvijas un pasaules arhitektūras konkursos ir ļāvusi paraudzīties plašāk un sākt analizēt arhitektūras kā atsevišķai būvei piemītošas kvalitātes sociālos kritērijus, arhitektūras vietu un lomu vides un telpas definēšanā. Līdz šim aktīvi strādājusi Latvijas Arhitektu savienības prioritāšu ietvaros, to skaitā LAS sertificēšanas centrā, kā arī būvnormatīvu un Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes darba grupās. 

Gunta Grikmane

Ilze Mekša

Kopš 2014. gada vada arhitekta privātpraksi ar akcentu uz arhitektūru kā rezultātu ideālā meklējumiem, senā un jaunā harmonijai un godīgu attiecību veidošanai starp sabiedrību, arhitektu un pasūtītāju. Par Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas atjaunošanu 2018. gadā saņēmusi Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu un 1. vietu Latvijas būvniecības gada balvas ēku fasāžu atjaunošanas kategorijā. Darbs projektēšanas nozarē  ar atzinību  novērtēts 2018.g. Būvindustrijas lielās balvas ietvaros. Izstrādāti restaurāciju un pārbūvju projekti vēsturiskām ēkām Liepājā, Kuldīgā un Rīgā. Kopš 2010. gada darbojas arhitektūras izglītības projektā ‘’Skolnieks.Pētnieks.Pilsētnieks’’ kā pedagogs un jaunu mācību metožu autors.

Ilze Mekša

Agnese Lāce

Arhitekte, arhitektu biroja 12 LĪNIJAS vadītaja. Saņēmusi LAGB 2018 par trīs daudzstāvu dzīvojamo māju pārbūvi Rīgā, Ģertrūdes ielā 121. Šis objekts nominēts EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019. Autore Latvijas paviljonam izstādē Expo 2017 Astanā, par ko iegūta bronzas godalga kategorijā Exibition design. Kopš 2014. gada darbojas Latvijas Arhitektu savienības brīvdomīgās izglītības projekta Skolnieks pētnieks pilsētnieks / SPP arhitektu komandā, kas apbūvētās vides veidošanas mākslā ievada bērnus un skolu jauniešus. Strādā pie vēsturisku ēku atjaunošanas un pārbūves projektiem, ar cerību mudināt cilvēkus izvēlēties tās apdzīvot, tādejādi saglabāt pilsētu senākās daļas dzīvas.

Agnese Lāce

Liene Mackus

Tēlniece, piedalās grupu izstādēs, veido personālizstādes, vides objektus, kustīgus attēlus, kā arī zīmē ilustrācijas bērnu grāmatām. Nozīmīgākais projekts, kas saistīts ar arhitektūru ir rotaļu laukums "Labirints" pie Doma baznīcas, kas tika izstrādāts kopā ar arhitektūras biroju Balta istaba ( Ilze Rukmane Poča, Gatis Grāvers, Andris un Modris Fersteri). Objekts "Labirints" ieguvis Latvijas Arhitektūras Gada balvu 2018 gadā.

Liene Mackus

Viktors Valgums

Praktizējošs arhitekts un līdzīpašnieks birojiem SIA “Zenico projekts” un SIA “W Design”. No 2016. gada Latvijas Arhitektu savienības valdes loceklis.

Nozīmīgākie projekti SIA “Zenico Projekts” sastāvā : SIA “Cēsu klīnika“ attīstības paplašināšanas un rekonstrukcijas projekts, I kārta. Daudzstāvu dzīvojamā ēka Strēlnieku ielā 7, VEF Ražošanas korpusa pārbūve, objekts izvirzīts 2018. gada LAGB fināla atlasē. SIA “W Design” sastāvā izstrādāti apbūves priekšlikumi Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai Slokas ielā 35, Rīgā, kā arī telpu pārplānošana un interjers LMT klientu centri Rīgā, Liepājā, Ogrē, Jēkabpilī u.c. Regulāri piedalās arhitektūras konkursos Latvijā un ārzemēs.

Viktors Valgums

Artūrs Analts

Dizainers, mākslinieks, Variant Studio vadītājs. Absolvējis Centrālo Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžu Londonā Artūrs strādā pie projektiem gan Rīgā, gan Londonā. 2018.gada septembrī pārstāvot Latviju saņēmis Zelta medaļu Londonas Dizaina Biennālē 2018 ar darbu Matter to Matter. 2018 gadā nominēts arī Latvijas Arhitektūras Gada Balvai un Latvijas Gada Balva Dizainā par Rižskij Samogon ražotni un produkta dizainu. Kopš 2018. gada ir Latvijas Bankas dizaina komisijas padomē un kopš 2014.gada ir recenzents Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. 2015. gadā radījis dizainu esošajai Latvijas Arhitektūras gada balvai - ananāsam, kā arī 2018.gadā Latvijas Banka izdeva Artūra Analta dizainētu 5 euro Medus monētu. Artūrs Analts savos darbos kritiski apskata politiskuskultūras un vides jautājumus.

Artūrs Analts


Partneri