Apakšsadaļas

Atlases žūrija

Brigita Bula

Brigita Bula vada savu praksi Brigita Bula arhitekti - birojā tiek veidota ilglaicīga arhitektūra zaļi un progresīvi domājošiem klientiem. 

Visus darbus vieno ideja par piederību konkrētajai vietai un laikam. Portfolio ietver dažādus objektus - privātmājas attālās Latvijas vietās, biroju iekārtojumu starptautiskām IT kompānijām, bankām, ražotnēm un advokātu birojiem, publiskas ēkas, kafejnīcas un arī izstādes. 

2019.gadā Brigita Bula saņēma Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu - Zelta ananāsu - par Sāls māju Pāvilostā

2012.gadā brīvdienu māja Kaltenē ieguva Latvijas arhitektūras gada balvu. 2013.gadā šī ēka tika nominēta Mies van der Rohe balvai. 

Pirms sava biroja Brigita Bula arhitekti dibināšanas 2013.gadā, Brigita Bula bija zināma kā projektu arhitekte vienā no lielākajiem arhitektu birojiem Latvijā Arhis, kur vadīja lidostas Rīga pārbūves projektus, Latvijas vadošā laikraksta A/S Diena biroja pārbūves projektu un citus. 

Brigita Bula ir strādājusi kopā ar Sutherland Hussey Harris (Skotija), Jan Kaplicky (Lielbritānija), Neuteling Riedijk Architects (Nīderlande) un Ventura Trindade Arquitectos (Portugāle) pie dažādu projektu izstrādes. 

 

Brigita Bula

Artūrs Lapiņš

Vairāk kā 25 gadu sekmīga praktiska darba pieredze vēsturisko ēku arhitektoniskajā izpētē un atjaunošanas projektēšanā, SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa" vadošais arhitekts un līdzīpašnieks.Radošās darbības laikā veiktas izpētes, izstrādāti un realizēti visdažādākā apjoma konservācijas, restaurācijas un pārbūves projekti vēsturiskajai videi, ainavām, atsevišķām ēkām, to interjeriem un vai vēsturiski nozīmīgām detaļām. Objektu spektrs ietver vēsturiskos parkus, daudzdzīvokļu īres namus, baznīcas, publiskās un muzeju ēkas, pilsdrupas, portālus u.c. Latvijas Arhitektu savienības biedrs un Restaurācijas kopas izveidotājs, Latvijas Amatniecības kameras būvmākslas mantojuma restaurācijas meistars, Nacionālās Kultūras mantojuma pārvaldes apliecināts arhitekoniski mākslinieciskās izpētes vecmeistars, ICOMOS Latvija un Latvijas Reģionālās Arhitektūras apvienības biedrs.
Līdztekus praktiskai darbībai papildinātas zināšanas starptautiskos konservācijas kursos. Zinātniski pētnieciskās darbības ietvaros regulāri tiek sniegti priekšlasījumi starptautiskās arhitektūras vēstures jautājumiem veltītās konferencēs. 2016. gadā uzsāktas studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes doktorantūrā.


Radošajam rokrakstam raksturīga iedziļināšanās objekta būvvēsturē un tās izpratnē balstīti arhitektoniskie risinājumi. Ar vēsturiskā mantojuma saglabāšanu saistītos ierobežojumus un noteikumus uztver kā nebeidzamu iedvesmas avotu un iepriekšējo paaudžu veikumu izbauda kā labas arhitektūras un amatniecības skolas paraugu.

Artūrs Lapiņš

Vita Škapare

Arhitektūras studijas MAAJA vadītāja un arhitekte. Ieguvusi maģistra grādu LLU Ainavu arhitektūrā un plānošanā. Aizrauj ceļošana, daba, metafizika un  Dienvidindijas ģeometriskā tempļu deja. Strādā pie dabas un cilvēka telpas ideālas sadarbības un harmonijas veidošanas. 2019.gadā saņēmusi Latvijas Arhitektūras gada balvu par Lubānas Kapličas jaunbūvi.

Vita Škapare

Ināra Caunīte

Strādājusi KM Kultūras pieminekļu restaurēšanas projektēšanas kantorī, vēlāk Restaurācijas institūtā. Kopš 2000. gada vada projektēšanas uzņēmumu “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”.

Strādājot pie vēsturisku ēku pārbūves un restaurācijas projektiem Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, arvien centusies aizstāvēt nerunājošā celtniecības dalībnieka - ēkas (būves) intereses.

2000. gadā par darbu pie Turaidas muzejrezervāta administratīvās ēkas atjaunošanas  saņēmusi garšīgu ananasu nominācijā Gada labākais objekts restaurācijā. 

Autoruzrauga pacietība un prasīgums samezglotā būvniecības procesa laikā palīdzējis atjaunotajai bij. Lūznavas muižas kungu mājai 2016. gadā iegūt ilgtspējīgākās ēkas titulu.

Savukārt 2019. gadā līdzsvarotā sadarbība ar dizaina biroju “H2E”, atjaunojot Alūksnes bānīša stacijas šķūņa ēku, Latvijas arhitektūras gada balvas skatē novērtēta ar sudraba ananasu.

Ināra Caunīte

Vents Vīnbergs

Arhitekts, arhitektūras kritiķis. Kopš 2006. gada vairāk nekā 150 publikāciju autors eseju, recenziju un interviju žanrā par mūsdienu arhitektūru, mākslu un kultūru periodikā, profesionālajos izdevumos un digitālajos medijos Latvijā un ārzemēs. Starp tām raksti arhitektūras izdevumu sērijā “Process” (2008-2013), grāmatās “V*X Latvijas arhitektūra kopš 1991. gada” (2011), “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” (2018), “Drīz” (2020), esejas izstāžu katalogos un laikmetīgās mākslas izdevumos. Arhitektūras un mākslas izstāžu līdzkurators un dalībnieks, vairāku teātra scenogrāfiju autors. Vents aizstāv ideju par arhitektūru kā būtisku kultūras dzīves sastāvdaļu un interesējas par individuālas personības lomu arhitektūras procesos. LAGB atlases žūrijas loceklis arī 2008. un 2015. gadā.

 

Vents Vīnbergs

Jānis Avotiņš

Latviešu mākslinieks, gleznotājs, pasniedzējs un lektors.

2016.gadā Parīzē saņēmis Prix Jean-François Prat balvu.

Pārstāvēts privātajās un publiskajās mākslas kolekcijās visā pasaulē tajā skaitā

Rubell Family Collection; Cranford Collection; Hort Family Collection; François Pinault Collection; 

Fondazione Sandretto Re Rebaudengo, Vācijas Federālās Republikas Laikmetīgās mākslas kolekcijā, Latvijas Laikmetīgās mākslas kolekcijā, Latvijas Nacionālā Mākslas Muzeja kolekcijā u.c.

Mākslinieks veido savus darbus izmantojot nesenās pagātnes vizuālo mantojumu publiskos un privātos fotoattēlou arhīvos, kas atrasti pirms otrā pasaules kara un Padomju ēra preses izdevumos, pilsēt-gidos un zinātniskajā literatūrā, īpašu uzmanību veltot retušētajiem foto-attēliem. Iedziļinās šajā kultūras un vēstures materiālā ne tikai kā izmantojamo elementu potenciālā, bet gan kā uzmanīgs arheologs mēģinot savos gleznojumos un zīmējumos attīrīt ideoloģiskos, sentimentālos u.c. semantiskos uzslāņojumus bieži nodzēšot arī norādes uz noteiktu laikmetu. Mākslinieks pārceļ pagātnes attēlus atšķirīgā universā, dimensijā, laikā, kas raksturīgs tikai mākslas darbam jeb māksla - ‘tagadne’.

Jānis Avotiņš


Partneri