LNB raidieraksta sērija par arhitektūras izdevējdarbību

28.05.2024

25. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) noslēdzās izstāde "Latvijas Arhitektu savienībai — 100. Bibliotēkas stāsts" — viens no LAS simtgades programmas notikumiem, kuru papildināja pavadošā pasākumu programma. Tās laikā notika saruna par aktualitātēm arhitektūras izdevējdarbībā, kas klausāma LNB raidieraksta "Klausītava" 23. maija sērijā.

Kā domāt un rakstīt par arhitektūru? Kas ir arhitektūras teorijas publikācijas mūsdienās, kāda ir to mērķauditorija: arhitekti, ēku īpašnieki, iedzīvotāji? Kāda ir sabiedrības interese par apkārtējo vidi un kā tas atspoguļojas mūsdienu publikācijās? Kas ir nepieciešams kvalitatīvai arhitektūras procesa dokumentācijai? Kas no tā trūkst Latvijā šodien, un kādēļ? Tie ir daži no jautājumiem, kurus apspriež sarunas dalībnieki.

Sarunā piedalās Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja (02.2022. – 05.2024.), LAS simtgades projekta vadītāja Dr. arch. Linda Leitāne un arhitekts, arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs. Ierakstu vada LNB vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs.

Sarunas "Arhitektūras izdevējdarbība — pieprasījums un piedāvājums" ieraksts pieejams platformās Spotify un SoundCloud.

LAS simtages programma īstenota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Partneri