Aicinām pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai 2023

27.04.2023

Latvijas Arhitektu savienība no 2023. gada 1. maijam līdz 2023. gada 22. jūnijam aicina pieteikt darbus 2023. gada Latvijas Arhitektūras gada balvai – ikgadējam konkursam ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras sasniegumus un stimulēt augstvērtīgas arhitektūras attīstību.

Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. 

Tāpat kā citus gadus, atlases un starptautiska fināla žūrija divās kārtās vērtēs divu veidu darbus – objektus (pabeigtus un ekspluatācijā nodotus darbus) un procesus (pētījumus, publikācijas, izglītojošus un citus sarīkojumus, kā arī jebkuru citu arhitektūras notikumu). Balvas nolikums paredz darbu vērtēšanu pēc Davosas kvalitātes sistēmas, kas izstrādāta būvkultūras koncepcijas ieviešanai saskaņā ar Davosas deklarāciju un piedāvā astoņus arhitektūras kvalitātes kritērijus. Tie ir: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija:
 
1. Manten Devriendt, arhitekts, arhitektu birojs Sampling, SIA, žūrijas priekšsēdētājs
2. Zane Tetere-Šulce, arhitekte, arhitektu birojs Open Architecture Design, SIA
3. Ilze Ratniece, arhitekte, arhitektu birojs Rem Pro, SIA
4. Anda Kursiša, arhitekte, arhitektu birojs Virtu, SIA, Latvijas Arhitektu savienības valdes locekle
5. Normunds Tirāns, inženierzinātņu doktors, būvinženieris, IG Kurbads, SIA
6. Edgars Neilands, arborists, dārznieks, Labie koki, SIA vadītājs
7. Kaspars Vanags, kurators, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors
 

Darbu pieteikšanas termiņš ir no 2023. gada 1. maija līdz 2023. gada 22. jūnijam (agrā pieteikšanās līdz 29. maijam).

PIETEIKT DARBU

Iepriekšējo gadu uzvarētāji

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 nolikums

Sadarbības iespēju priekšlikums

Informējam, ka finālistu un starptautiskās žūrijas sastāvs tiks izziņots 2023. gada augustā, bet balvas pasniegšanas ceremonija ir plānota 2023. gada 6. oktobrī.

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. 

2022. GADA FINĀLISTI:
 
2022. gada Lielās balvas ieguvējs – Atbalsta centrs “Pērle”. Arhitekti – SIA Ēter, sadarbības partneris SIA Rīgers. Foto: Pēteris Vīksna
 
 
2022. gada Gada balvas ieguvējs – Alus darītava un kafejnīca "Brūzis Manufaktūra". Arhitekti – SIA Sampling, Manten Devriendt, Liene Jākobsone. Foto: Madara Gritāne
 
 
2022. gada Gada balvas ieguvējs Daugavpils cietokšņa inženierarsenāla un pulvera noliktavas restaurācijas un infrastruktūras labiekārtošanas projekts. Arhitekti – Līdztiesīgi līdzautori SIA REM PRO un SIA Konvents. Foto: Sergejs Sokolovs
 

Partneri