Apakšsadaļas

Inžinierbūves

Māra Štromberga BMX trase "Valmiera"

BMX trase Valmierā -  nosaukta par godu divkārtējam olimpiskajam un pasaules čempionam BMX riteņbraukšanā valmierietim Mārim Štrombergam.

Jaunatvērtais sporta centrs ir nozīmīgs pienesums BMX nozarei pasaulē un reģionālajai sporta infrastruktūrai Latvijā. Šī ir viena no retajām BMX trasēm pasaulē, kuru projektējot domāts ne tikai par UCI (Union Cycliste Internationale) normatīviem, sportistu ērtībām un drošību, bet arī par trases arhitektūru, lai šī ēka kalpotu ne tikai kā funkcionāls sporta objekts, bet kā spēcīga, vietas atpazīstamības zīme. Trase ar diviem starta kalniem projektēta kā trenniņu trase, bet ar iespēju to transformēt un pielāgot jebkura veida augsta līmeņa sacensībām līdz 3000 skatītāju vietām. 2019. gadā trasē notika Eiropas čempionāts BMX, kas pulcēja 1060 sportistus no 26 Eiropas valstīm.

Autori: SIA Balta istaba, arhitekte - Ilze Rukmane - Poča

Pasūtītājs: Valmieras pilsētas pašvaldība

Adrese:
Rīgas iela 91, Valmiera

Tehniskie rādītāji:
2017–2018

Nodošana ekspluatācijā:
Jūlijs.2019

Būvnieks:
SIA Sanart

Nozīmīgākie apakšuzņēmēji, partneri:
Ģenerālprojektētājs – Balta istaba; būvprojekta vadība, koncepcija un arhitektūra – Balta istaba, Ilze Rukmane-Poča, Zane Dālmane, Modris Fersters, Gatis Grāvers. Teritorijas ceļu sadaļa – Ceļu komforts, Edgars Leitis. Tehniskais konsultants – Latvijas BMX treneris Ivo Lakučs. Būvkonstrukcijas – Trendfor, Ģirts Vīksne, Juris Orlovs, Līga Gaile. Metāla konstrukciju detalizācija – OZT, Gastons Gašpuitis, elektroapgāde (iekšējie un ārējie tīkli) – Elektro projekti, Guntis Džeriņš, apkure un vēdināšana – Ēku inženiertīklu projektēšanas birojs, Aleksandrs Bulatņikovs, siltumapgāde, ārējie tīkli – MN projekti, Māris Nagla, ūdensapgāde un kanalizācija – Inga Meirāne, lietusūdens kanalizācija – Inga Meirāne, Edgars Leitis. Elektronisko sakaru sistēmas un tīkli, ugunsdzēsības automātika – Pro Projekts, Agris Lapšuks, Ilgvars Kozlovs. Ugunsdrošības pasākumu pārskats – PFS, Aigars Melnalksnis. Energoefektivitātes aprēķins – Jaunrīga Eko, Edgars Sturmovičs. Ekonomikas daļa – Jānis Ozols. Būvuzraugs – Būvuzraugs LV

Pievienoto fotoattēlu autors:
Ēriks Božis

Partneri