1. pasaules arhitektūras galvaspilsēta Riodežaneiro

UNESCO ģenerāldirektore Odrija Azuleja paziņoja, ka Brazīlijas pilsēta Riodežaneiro kļuvusi par pirmo UNESCO-UIA pasaules arhitektūras galvaspilsētu 2020. gadā.

Saskaņā ar UNESCO nesen noslēgto partnerattiecību nolīgumu ar UIA, UNESCO nosaka Pasaules arhitektūras galvaspilsētu pilsētu, kurā tiek rīkots UIA Pasaules kongress. Tādējādi šī pilsēta kļūst par starptautisku forumu debatēm par aktuālām globālām problēmām kultūras, mantojuma, pilsētplānošanas un arhitektūras jomā.

Kā 1. pasaules arhitektūras galvaspilsēta Riodežaneiro rīkos virkni pasākumu, īpašu uzmanību pievēršot starptautiski saskaņotās 2030. gada ilgtspējīgas attīstības programmas izpildei. UNESCO, UIA un vietējās iestādes organizēs pasākumus, lai veicinātu projektus, dialogu, debates un inovācijas, kur iesaistīti arhitekti, pilsētplānotāji, politikas veidotāji, sociālās institūcijas, mākslas un kultūras nozare un plaša sabiedrība radošā vidē.

Pieteikuma foto: Rio kā pasaules arhitektūras galvaspilsētas izziņošanas pasākumā 2019. gada 18. janvārī UNESCO galvenajā mītnē ParīzēPartneri