Arhitekta Gunāra Melberga akvareļu izstāde „NOMAĻU BURVĪBA”

Arhitekta Gunāra Melberga akvareļu izstāde „NOMAĻU BURVĪBA”

05.09.-13.10.2019.

 

2019. gada 5. septembrī Arhitektu namā savu ceļu pie skatītājiem uzsāks Gunāra Melberga izstāde „Nomaļu burvība”. Izstādē būs apskatāmi pazīstamā arhitekta, pilsētplānotāja, publicista, vēsturnieka un, protams, arī mākslinieka Gunāra Melberga akvareļi, kā arī nelieli vēsturiski ieskati dobelnieka bagātajā dzīves gājumā.

Gunārs Melbergs ir dzimis 1929. gada 14. janvārī Dobelē, kalēja Indriķa Melberga un viņa kundzes Melānijas ģimenē un bija šīs ģimenes vecākais dēls. Skolu Gunārs apmeklē Dobelē un pabeidz to ar sudraba medaļu. Melberga kungs piederēja tai latviešu arhitektu paaudzei, kuras izglītību pārrāva LVU Arhitektūras fakultātes likvidācija 1951. gadā. Atjaunojot studijas, arhitekta diplomu viņš ieguva RPI Inženierceltniecības fakultātē 1956. gadā, lai specializētos pilsētu plānošanā un jau dažus gadus vēlāk kļūtu par jaunizveidotā Rīgas ģenerālplāna biroja galveno arhitektu. Gunārs Melbergs ir bijis vairāku Rīgas ģenerālo plānu izstrādes vadītājs, projektējis Rīgas priekšpilsētas un par šiem projektiem saņēmis augstus apbalvojumus. Kolēģis Jānis Lejnieks savulaik Gunāru Melbergu nosaucis par „nomaļu arhitektu”, pēc analoģijas ar Čaku kā «nomaļu dzejnieku». 1999. gada 12. maijā Gunārs Melbergs devās mūžībā.

Jau studiju laikā Gunārs Melbergs sāka gleznot, visbiežāk dabas skatus, kas atrasti, dodoties plenērā ārpus pilsētas, tādēļ arī šī izstāde ieguvusi nosaukumu „NOMAĻU BURVĪBA”, jo mākslinieks pārsvarā savos akvareļos attēlojis priekšpilsētas valdzinājumu, tādejādi kļūdams arī par „nomaļu mākslinieku”.

Izstāde „NOMAĻU BURVĪBA” ir Gunāra Melberga mazmeitas veltījums mākslinieka deviņdesmitās dzimšanas dienas piemiņai.

Izstādes atklāšana Arhitektu namā 2019. gada 5. septembrī pl. 17.00.Partneri