Apakšsadaļas

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sākumskolas ēka

Skolas ēka pēc renovācijas ieguvusi notīrītu un atjaunotu fasādi, tika piebūvēts lifts, izremontētas iekštelpas, un veikta piegulošās teritorijas seguma maiņa. Darbi tika sākti ar fasādes atjaunošanu, kas ilga no maija līdz augustam. Ķieģeļi atguva vēsturisko izskatu, atjaunoti un nokrāsoti dekoratīvie elementi, pilastri, karnīzes. Vietās, kur bija zudis apmetums, tika armētas fasādes plaknes un iestrādāts jauns apmetums. Apmetums aizņem aptuveni 80% fasādes kopējās platības, un tas mijas ar ķieģeļu joslām no 3. līdz 5. stāvam, kā arī virs 6. stāva 1,5 m platā joslā līdz jumta daļai. Apmetumam netika izmantoti gatavi maisījumi, jo to sastāvs neatbilda vēsturiskā apmetuma sastāvam. Kaļķa apmetuma masa tika izgatavota uz vietas objektā, jauno sastāvu maksimāli pietuvinot autentiskajam.
Pēc renovācijas fasādē ir uzstādīti āra gaismekļi, kuru ierīcībā bija jāatrisina problēma ar elektrovadu izvietošanu, lai tos rūpīgi paslēptu skatienam. Skolas ēkas pagrabstāvam vēsturiski ir izbūvēti logi cokola daļā, turklāt tie atrodas nedaudz virs līdzās esošās ietves, daļēji pakļauti riskam. Gadu gaitā nolietotā alumīnija konstrukcija vairs nekalpoja un nepildīja funkciju, pa logiem pagrabstāvā tecēja iekšā ūdens. Konstrukcija tika atjaunota, salabots ķieģeļu mūris, no ārpuses nosiltināts, un virs tā montētas nosedzošas rūdīta stikla plātnes, kas gan ir drošas, gan estētiskas. Pagrabstāvs pēc renovācijas ir ieguvis īpašu estētiku. Atsegtās ķieģeļu sienas rada mājīgumu, tās ir pārklātas ar speciālu aizsardzības līdzekli, kas neļauj sienām izdalīt mitrumu telpā, bet tai pašā laikā ir elpojošs.
Iekštelpu renovācijas laikā tika demontētas nenesošās starpsienas un grīdas segums, pēc tam konstrukcijas izbūvētas no jauna. Nesošās sienas, kur nepieciešams, tika armētas un izlīdzināts apmetums. Pilnībā veikta elektroinstalācijas, apkures sistēmas, ūdensvadu un kanalizācijas sistēmas nomaiņa. Ventilācija ar rekuperāciju ierīkota aktu zālē ar 130 vietām, kā arī pagrabstāvā, ēdnīcā un virtuvē. Jumta daļā salabotas tās daļas, kurām cauri sūcās mitrums, nomainīti skārda elementi, parapeti un atjaunoti dūmvadi. Kur nepieciešams, salabots apmetums vai ķieģeļu mūris, dūmvadi ieguvuši jaunas skārda cepurītes. Ēkai ierīkota zibensaizsardzība.
Lai iekļūšanu ēkā nodrošinātu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pagalmā tika izbūvēta lifta šahta. Liftam ir 6 pieturas – ieejā no pagalma, 1, 2, 3, 4 un 5 stāvos. Lifta šahtas konstrukcija izbūvēta no metāla caurulēm, izveidojot lifta šahtas karkasu. Sienas un jumts tika apšūts ar sendvičpaneļiem 125 mm biezumā ar vates pildījumu. Lifta šahtas fasāde apšūta ar cementa plāksnēm.

Autori: arhitekts K. Pēkšēns, RDĪD būvprojekta vadītāja arhitekte Anna Vasiļjeva, arhitekte Jūlija Barinova, māksliniece Arta Goldberga, izpēte Ruta Taurene

Pasūtītājs: Rīgas domes Īpašuma departaments

Adrese:
K.Barona iela 116, Rīga

Tehniskie rādītāji:
1899, 2016

Nodošana ekspluatācijā:
29.08.2016.

Pievienoto fotoattēlu autors:
RDĪD

Partneri