Apakšsadaļas

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" termināļa paplašināšanas 5. kārta

Lidostā "Rīga" pēdējos gados veiktas vērienīgas pārbūves, mērķtiecīgi īstenojot lidostas attīstības stratēģiju. Gan uzlabota skrejceļa un peronu zona ar nepieciešamo infrastruktūru, gan īstenota termināļa ēkas paplašināšana un modernizēšana. Termināļa attīstības laikā realizētās piestātnes divos ēkas stāvos pasažieriem ir pieejami jauni iekāpšanas sektori, gaisa kuģu tilti, pasažieru uzgaidāmās un kustību zonas, kā arī jaunas komerczonas un rotaļu laukumi bērniem un pieaugušajiem.

Ēkas arhitektoniskais tēls un interjera risinājumi turpina jau iepriekš lidostas paplašināšanas projektos izmantotos pamatprincipus – iespējami liela caurskatāmība un laba orientēšanās telpā, veidojot plašas, integrētas, nenorobežotas telpas, sasaistot iekštelpas ar apkārtējo ārtelpu. Projektā maksimāli izmantoti dabīgi un ilgtspējīgi materiāli, veidojot arhitektoniski un stilistiski vienotu lidostas kompleksu. Pateicoties jaunās piestātnes iespējām, starptautiskā lidosta "Rīga" gan tehniski, gan pasažieru ērtību ziņā ir pilnībā gatava apkalpot tālos lidojumus. Kopējā ziemeļu piestātnes platība ir 17 340 m².

Autori: SIA "ARHIS Arhitekti" (Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Paulis Gibze, Evija Runce, Ēriks Miķelsons un Uldis Jaunsubrēns)

Pasūtītājs: VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga""

Adrese:
VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"", Lidosta "Rīga" 10/1, Mārupes novads, LV-1053

Tehniskie rādītāji:
2013

Nodošana ekspluatācijā:
2016

Būvnieks:
1. posma būvniecību veica SIA "Skonto Būve"; 2. kārtas būvdarbus – SIA "Merks"

Nozīmīgākie apakšuzņēmēji, partneri:
„CBPB”, „Jensen Consult+ARHIS Inženieri”, „J.Kalniņa inženieru birojs”, „O3FM”, „EIPB”, „PRO VIA”, „GP projektu birojs”

Pievienoto fotoattēlu autors:
Elīna Matvejeva, no "Skonto Būve" un lidostas "Rīga" arhīva

Partneri